Kullanıcı Deneyimi (UX) Optimizasyonu

Google ve diğer arama motorları gelişerek kullanıcıların (insanların) bir web sitesine girdiğinde istediğini alıp alamadığını ve duyguları artık çözümleyebiliyor. Buda UX SEO'yu beraberinde getiriyor. UX SEO, geleceğin SEO stratejisidir. Modern ve yenilikçi yöntemlere ayak uydurarak en önden yerinizi alabilirsiniz.

kullanıcı deneyimi tasarımı nedir ?

Kullanıcı Deneyimi (UX) Optimizasyonu Nedir ?

Kullanıcı deneyimi, bir hizmet yada ürünü aktif olarak kullanan kişilerin amaç doğrultusundaki deneyimleridir. İlk etapta problemleri çözmeye ve hayatı rahatlatmaya yönelik çıksa da, ikinci etabında ise kullanıcıya satış ve pazarlama için nöro pazarlama sunmaktadır. Aynı zamanda hisler kullanıcı deneyimi tasarımı ile manipüle edilebilir. Bu çıkarımla marka prestiji ve geri dönüşümlü bir pazarlama kullanıcı deneyimi tasarımı sayesinde ortaya konulabilmektedir. Kullanıcı deneyimi tasarımına sahip bir web sitesi olmadan ürün veya hizmet pazarlaması olumsuz yönde etkileneceği için doğru bir tasarım her projenin başlangıcıdır.

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Kullanıcı Deneyimi (UX) Uzmanlık Alanlarımız

kullanıcı analiz ve araştırması

Kullanıcı Analiz ve Araştırması

 • Demografi Etkileşimi Raporu
 • Zaman Performans Raporu
 • Cihaz Performans Raporu
 • Hemen Çıkma Oranları
 • Cihaz Performans Raporu
Amaca Yönelik Profesyonel UX Arayüzleri

Amaca Yönelik Profesyonel UX Arayüzleri

 • Landing Page Sayfa Tasarımı
 • Ürün Satış Sayfaları
 • Amaca Yönelik Call To Action (Uyarıcı) Tasarımlar
Site İçi Optimizasyon

Site İçi Optimizasyon

 • Site Hızlandırma Optimizasyonu
 • Site içi uygulama yönetimi
 • E-mail marketing ve dönüşüm yönetimi
 • A/B Derinlemesine Test Araçları Kurulumları
Hata Çözümü

Hata Çözümü

 • Site İçerisinde Kod Kırılımları
 • Hata Çözüm ve Bug Yönetimi
KULLANICI DENEYİMİ
insanlar
hedef tahtası ikonu
analiz ikonu

Kullanıcı Deneyimi (UX) Süreçleri Nasıl İşliyor ?

01 Analiz

Site içerisinde kullanıcı deneyimini negatif yönde etkileyecek yada kullanıcı uyarıcı herhangi bir etkileşimin A/B testleri ve performans testleri sonucunda yapılabilecek tasarım / kodlama optimizasyonlarını çıkartıyoruz.


Amaca yönelik kullanıcı deneyimi tasarımı oluşturarak geri dönüşüm oranlarınızı arttıracak bulguları tespit ediyoruz.

planlama

02 Planlama

Çıkartılan analiz ve bulgular doğrultusunda planlamayı toplantılar ile yapıyoruz. Hangi saatler içerisinde optimizasyon yapılacağı ve sitenin değiştirileceği, ilk önce hangi sayfaların yada ürünün çalışılacağını planlıyoruz.

uygulama

03 Uygulama

Profesyonel ellerde uygulamaya geçerek çalışmayı tamamlıyoruz. Analizleri en derinlemesine yapabilmek için Heatmap ısı analizi ve A/B testleri gibi önemli araçların kurulum ve optimizasyonlarını gerçekleştiriyoruz.

04 Raporlama

Çalışmadan sonraki kullanıcı deneyimi testlerini en iyi şekilde tutabilmek için kullandığımız profesyonel test araçları raporlarını gerçekçi bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz.


Sitenizde gerçekleşen olayları kayıt altına alarak çalışma fayda ve etkilerini uçtan uca birlikte analiz edebileceğimiz raporlar oluşturuyoruz.

referanslarımız
REFERANSLARIMIZ Mutlu Müşteriler
referanslar 1 referanslar 2 referanslar 3 referanslar 4

Kullanıcı Deneyimi ( UX ) Avantajları

KULLANICI DENEYİMİ AVANTAJLARI
01
dönüşüm oranı optimizasyonu

Yüksek Geri Dönüşüm Oranı (Conversion Rate)

Sitenize bir kullanıcı giriş yaptığında amacını (bir makaleyi okuyup bilgi almak, ürün satın almak, hizmet ile alakalı bilgi almak) gibi eylemleri pozitif duygularla gerçekleştirdiğinde memnuniyet hissiyatı ile süreklilik sağlar.

02
marka itibarı

Marka İtibarı

Kendini özel hissettiren bir ürün yada hizmet her zaman başarılıdır. Onu yapan firma ise daha başarılı. Marka prestijini iyi bir kullanıcı deneyimi ile arttırmak sizin elinizde.

03
bounce rate

Bounce Rate Arttırma

Kullanıcıların %32.3'lük oranı bir sayfaya girerken 7 saniye içerisinde açılıyorsa siteyi terk etemktedir. Hemen çıkma oranını etkileyen faktörleri elimine ederek ortadan kaldırıyoruz.

04
seo sıralaması

Yüksek SEO Sıralama Etkisi

Google, 2018 yılından itibaren sıralama sinyallerine UX SEO'yu güçlü bir sinyal olarak kattı. Site dışı seo optimizasyonu yapmadan sadece kullanıcı deneyimi ve etkileşimi ile en yüksek sıralamalara çıkmanız mümkün. Geleceğin SEO çalışması olan kullanıcı deneyimi (UX) seo çalışması hizmetlerimizde önemli bir yer almaktadır.

“Altınbaş olarak ürünlerimizi ve özel e yönetimi esaslı çalışmaları ile kısa sürede sonuç almaya başladık. Bu konudaki etkili çalışmaları için Seozon Agency ailesine teşekkürler.”

Jeff Doe / Manager At Ramada
Bizimle İletişime Geçin

Google ve diğer arama motorlarında en üst sıralarda yer almak ve profesyonel iş birlikleri için bizimle iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı Deneyimi Optimizasyonu SEO İçin Ne Kadar Önemlidir ?

Kullanıcı deneyimi, google ve diğer arama motorları tarafından büyük ölçüde önemsenmektedir. Site hızı, sitenin ulaşılabilir olması en basitinden en önemli kullanıcı deneyimi etkenlerinden biridir. Bu etkenler ve daha bir çok kullanıcı deneyimi etkeni SEO'ya çok yüksek bir sağlamaktadır

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Fiyatları Nasıl Belirleniyor ?

Sitenizde yapmak istediğiniz amaca göre uçtan uca değişkenlik gösterir. Örneğin bir site hızlandırma optimizasyonu yapmak ve call to action (müşteri uyarıcı tasarımlar) yapılması farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Kullanıcı Deneyimi Neden Önemlidir ?

Sitenizin reklamlarından gelen dönüşüm oranlarından, hemen çıkma oranlarına kadar neredeyse tüm her şeyi kapsar. Kullanıcı deneyimi iyi olan bir site, yüksek reklam dönüşümü, anahtar kelime sıralaması, müşteri memnuniyeti ve marka prestijini beraberinde getirir. Bu yüzden kullanıcı deneyimi markanız özelinde mutlaka ele alınması gereken bir unsurdur.

Analizlerimizde Kullandığımız Araçlar Sizler İçin
analiz araçları 1
analiz araçları 2
analiz araçları 3
analiz araçları 4
analiz araçları 5
analiz araçları 6