Site Dışı Seo ( Off Page Seo )

Güçlü backlink portföyümüz ile geniş kapsamlı Dış SEO çalışmaları ile yükselişe hazırmısınız ? Çalışmalarımızı yaparken profesyonel ellerde siteniz için en doğru planlamayla yapıyor ve sitenizi başarıya ulaştırıyoruz.

site dışı seo

Site Dışı Seo ( Off Page Seo ) Nedir ?

Site dışı seo, hedef bir anahtar kelimede yükselmek yada domain otoritesini arttırıp tüm sayfalarınızın anahtar kelimelerinde yükselmek için yapılan site dışında gerçekleşen backlink, reklam, tanıtım yazısı gibi çalışmaların bütünüdür. Dış SEO'yu daha derin anlatacak olursak, backlink (farklı sitelerden sitenize bağlantı sağlanması), tanıtım yazısı, reklam, pdf backlink, çapa metni anahtar kelime yoğunluğu kontrolü, spam backlinklerin temizlenmesi, sidebar ve footer bağlantıları gibi bir çok kola ayrılmaktadır. Anahtar kelimelerinizde yükselmek için büyük ölçüde önemlidir, SEO'nun %32'lik bir dilimini oluşturmaktadır. Fakat doğru yapılmadığı takdirde siteniz spam cezasıyla karşılaşabilir. Dolayısıyla profesyonel bir uzman gerektirmektedir.

SİTE DIŞI SEO SÜREÇLERİ

Site Dışı Seo Avantajları

seo vektörü

Anahtar Kelimelerde Yükseliş

Site dışı seo paketleri, özellikle İç SEO yapıldıktan sonra doğru ve geniş bir çalışma sonrasında anahtar kelime artışı ve yüksek sıralama artışı sağlamaktadır.

ayarlar vektörü

Domain Otoritesi Kazandırır

Güçlü backlink portföyümüz sayesinde domain adınız güçlenecek ve sitenizin her sayfası arama motorları gözünde altın değerinde olacak.

ayarlar vektörü

Domain Otoritesi Kazandırır

Güçlü backlink portföyümüz sayesinde domain adınız güçlenecek ve sitenizin her sayfası arama motorları gözünde altın değerinde olacak.

10x pozitif etki

Marka Bilinirliği ve İtibarını Arttırır

Kaliteli ve otoritesini insanlara ve arama motorlarına kanıtlamış web sitelerinde marka adınızın geçeceği için marka bilinirliği ve itibarı yükselir.

seo vektörü

Index Hızında Artış

Sitenizin linkleri dış dünyada çok fazla geçeceği için Google ve diğer arama motorları bu sayede dış dünyada sürekli olarak sitenize rastlayıp sitenizi hızlı bir şekilde dizinine katıp günceller.

ayarlar vektörü

Marka Bilinirliği ve İtibarı Artışı

Kaliteli ve otoritesini insanlara ve arama motorlarına kanıtlamış web sitelerinde marka adınızın geçeceği için marka bilinirliği ve itibarı yükselir.

AŞAMALAR
insanlar vektörü
hedef tahtası vektörü
analiz vektörü

Site Dışı Seo Aşamaları

01 Analiz

Site dışı seo hizmeti için önce sitenize yapılması gereken backlink çalışmaları planlıyoruz. Sitenizin spam cezası almadan tamamen doğal bir şekilde yükselmesini sağlayacak bir çalışma şekli oluşturuyoruz. Bu aşama, son derece ince bir iş olan Site dışı seo'nun en önemli aşamasıdır.


Sitenize hangi aralıklarla hangi türden backlink çalışmalarının yapılacağı doğru bir şekilde belirlendikten sonra sıralama yükselmesini istediğiniz anahtar kelimelerin Anchor Text (Çapa Metni) yoğunluğu ve Çapa Metni profilini analiz ediyoruz ve haritasını çıkartıyoruz.

planlama

02 Planlama

Siteniz için yapılacak site dışı seo çalışmasında backlinklerin doğru aralıklarda eklenmesi gerekmektedir. Tamamen doğal bir çalışma olması için backlink ekleme frekansı ve çokluğunu planlıyoruz.


Tüm backlinklerin hangi gün ve saatlerde ekleneceği ve backlink eklenecek siteler sektör rekabetine göre belirlenmektedir.

uygulama

03 Uygulama

Çalışma planı doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz ve adım adım işlemleri gerçekleştiriyoruz. Site dışı seo hizmeti yapılırken anahtar kelime profili doğru bir şekilde optimize edilmelidir.


Anahtar kelimeler tüm sitelere farklı şekillerde eklenerek katıştırıyoruz ve doğru bir backlink profili ile siteniz başarıya ulaştırıyoruz.

04 Raporlama

Çalışma için eklenen tüm backlinkler ve site dışı seo etkenlerini şeffaf bir raporlama hizmeti ile sizlere profesyonel rapor sistemimiz ile sunuyoruz.

referanslarımız
REFERANSLARIMIZ Mutlu Müşteriler
referanslar 1 referanslar 2 referanslar 3 referanslar 4

Neler Yapıyoruz ?

NELER YAPIYORUZ
anchor text profili

Anchor Text Profili ve Analizi

Sitenize verilen dış bağlantılarda anahtar kelimelerinde full keyword matching ve semantik anahtar kelime kullanım oranlarını ölçümlüyor ve optimize ediyoruz.

backlink çalışmaları

Backlink Çalışmaları

Sektörünüzle alakalı başta olmak üzere 18 farklı dış seo tekniğini kullanarak zengin backlinkler kazandırıyoruz. Aynı zamanda yaptığımız backlink çalışmaları kaliteli olmasından dolayı hem marka prestijinizi arttırıyor, hemde hitinizi arttırıyoruz.

domain otoritesi çalışması

Domain Otoritesi Çalışması

Güçlü backlinkler ve backlink çeşitliliği sayesinde site dışı seo hizmeti sonrasında sitenizin domain otoritesi oldukça yüksek seviyelere çıkmaktadır. Bu sayede oluşturulan tüm yeni sayfa, ürün yada makaleleriniz ilk sıralarda çıkabilmektedir.

zararlı backlink tespiti (disavow)

Zararlı Backlink Tespiti (Disavow)

Sitenize daha önceden verilmiş Spam ve zararlı backlinkler site dışı seo paketlerimiz dahilinde tespit edilerek engellenmektedir. Anti seo saldırılarına karşı tam koruma sağlıyoruz.

anchor text profili

Indexsiz Backlink (Nöroreklam) Çalışmaları

Link vermeden viral reklam teknikleri ile sitenizin bilinirliğini arttırıyoruz. Bu teknik en doğal site dışı seo tekniğidir.

“SEOZON ekibiyle çalışmaya başladığımızdan beri tüm sayfalarımız arama motorlarında ilk sıraya yükseldi ve organik trafiğimiz %1300 arttı. Bu denli dinamik ve işinde profesyonel bir ekiple çalıştığımız için çok mutluyuz.”

Serkan KIVANÇ / Founder of Odeaweb
Bizimle İletişime Geçin

Google ve diğer arama motorlarında en üst sıralarda yer almak ve profesyonel iş birlikleri için bizimle iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular

Site Dışı SEO

Site Dışı SEO Çalışması Sürekli Alınmalı mı?

İç SEO çalışmasının aksine Site dışı seo, süreklilik istemektedir. Sitenize çalışma yapıldıktan sonra eğerki anahtar kelime rekabeti yüksek ise sürekli olarak aydan aya sıralama kaybetme ihtimali olmaktadır. Sıralama kaybetmemesi için düzenli olarak çalışma yapılması önemlidir.

5000 Siteden Backlink Almak mı Yoksa 5 Sektör Rakibi Kaliteli Siteden Backlink Almak mı Daha Yararlıdır ?

Backlink sayısı yükseldikçe anahtar kelimelerde sıralama artışı o kadar yükselir diye birşey yoktur. 5 Kaliteli sektörünüzdeki rakip sitelerden backlink almanız kat ve kat daha fazla fayda sağlayacaktır. Google'nin yapay zekası insan zekasından daha zekidir. Algoritmaları 5000 siteden backlink alındığında uyarı verir ve sitenizi spama sokma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Site Dışı SEO Anahtar Kelimelerde Yükseliş Sağlar mı?

Evet, site dışı seo paketleri ve çalışmalarının sıralamaya çok yüksek bir etkisi olmaktadır. Süreklilik ve doğru bir çalışma bu işin anahtarıdır.

Çalışmalarınızı Tek Seferdemi Yapıyorsunuz Yoksa Zamana mı Yayıyorsunuz?

Hiçbir dış seo çalışması tek seferde yapılmamalıdır. Tüm eklenecek dış bağlantılar bir zamana yayılmalı ve bu zaman çerçevesinde yapılmalıdır. Dolayısıyla sitenize ve anahtar kelimenin durumuna göre doğal bir çalışma olması için zamana yayıyoruz.

Analizlerimizde Kullandığımız Araçlar Sizler İçin
analiz araçları 1
analiz araçları 2
analiz araçları 3
analiz araçları 4
analiz araçları 5
analiz araçları 6