SEO (Arama Motoru
Optimizasyonu
)

Dünyanın en işlek meydanına firmanızı açmak ve pazarlama yapmak ister miydiniz ? İşte SEO'nun gücü, potansiyeli budur. Herhangi bir ürün, hizmet yada bir soru işaretini arayan insanların %72'lik büyük bir kısmı SEO sayesinde arayışlarını bulurlar. 6 Yıldır SEOZON olarak SEO alanında profesyonel hizmetler veriyoruz. Bugüne kadar yüzlerce sektöründe öncü, lider firmalara başarılı hizmetler verdik ve devam ediyoruz.

seo nedir

SEO Nedir ?

SEO, arama motorlarının belli yada tüm hedef anahtar kelimelerinde söz konusu web sitelerine sıralama yükselmek için yapılan çalışmaların bütünüdür. Türkçe açılımı olarak "Arama motoru optimizasyonu" şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Site İçi SEO ve Site Dışı SEO olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu iki bileşen düzenli ve sürekli olarak Google, yandex, bing gibi arama motorlarının algoritmalarına göre belirlenen anahtar kelimelerde sıralama yükselmeye yönelik yapılmaktadır. Marka bilinirliğinizi, daha fazla potansiyel müşteri kitlesine ulaşmanızı, marka itibarınızı arttırmanıza oldukça yüksek bir olanak sağlar.

  • tik ikonu vektörü Adwords ve diğer reklam türlerine göre doğal gözükür, marka itibarı sağlar.
  • tik ikonu vektörü Hedef müşteri kitlenize ulaşma hacminizi kat ve kat arttırır.
  • tik ikonu vektörü Dijital pazarlama alanında en büyük paya sahip pazarlama stratejisidir.

SEO’da Neler Yapıyoruz ?

SEO hizmeti olarak Site İçi ve Site Dışı olmak üzere iki ana unsur bulunmaktadır. Bu iki unsur birbirinden ayrılmaz ikililerdir. Sitenizin sıralamada yükselmesi için tüm çalışma adımlarını profesyonel bir şekilde planlayarak bu büyüme planlaması çerçevesinde sitenize gerekli tüm SEO optimizasyonlarını gerçekleştiriyoruz.

01
site içi seo analizi ikonu

Site İçi SEO
(On Page SEO)

02
site dışı seo çalışması

Site Dışı SEO (Off Page SEO)

03
kullanıcı deneyimi

Kullanıcı Deneyimi
(UX) Optimizasyonu

04
mezuniyet şapkası ikonu

SEO Eğitimi

05
seo için danışmanlık

SEO Danışmanlığı

06
büyüme planlaması

Büyüme Planlaması (Growth Hacking)

SEO Hizmeti Süreçleri
seozon roket
arama

SEOZON'da SEO Hizmeti Nasıl İşliyor ?

01 Hedef Kitle ve Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi

Her işin, düşüncenin bir amacı vardır. Firmanızla birebir toplantılar ile amacınız doğrultusunda hedef anahtar kelime ve hedef kitle planlamalarını detaylı bir şekilde oluşturuyoruz. Doğru bir plan, her düşünceyi başarıya götürür. Hedeflerinize ulaşmanız için danışmanlık ederek doğru kitleyi ve anahtar kelimeleri sizlerle birlikte tecrübemiz, bilgimiz ile planlıyoruz.

Sitenizin müşteri potansiyelini yukarılara çıkartabilecek anahtar kelimeleri sektörünüzü derinlemesine analiz ederek belirliyoruz. Sitenizin satış oranlarını, hedeflenen anahtar kelimeler doğrultusunda tıklama oranlarını arttıracak İçerik pazarlamasını doğru bir şekilde optimize ediyoruz.

çalışma planlaması

02 Çalışma Planlaması

Hedeflenen anahtar kelimelerde sıralama yükselmeniz için yapılacak İç ve Dış SEO çalışmalarını adım adım planlıyoruz. Sektörünüzü ve sitenizi analiz ederek gerekli backlink, site içi seo düzenlemelerini belirliyoruz. Her ay düzenli olarak toplantı, birebir görüşmeler, telefon görüşmeleri ve mailing ile karşılıklı temas halinde SEO planlamasını gerçekleştiriyor ve markanızı büyütüyoruz .

uygulama ve rapor

03 Uygulama ve Rapor

Şirketinizi ve markanızı tüm hedef kitlenize duyurmak için SEO çalışmalarını belirlediğimiz plan çerçevesinde uzman ellerde uygulayarak sizi en tepelere çıkartıyoruz. Ardından sitenize yaptığımız tüm çalışmaları şeffaf bir şekilde görebileceğiniz eşi benzeri görülmemiş profesyonel bir rapor sistemi ile sunuyoruz. Düzenli olarak sunduğumuz raporlarımızı okuduğunuzda siteniz için neler yapıldığını tüm şeffaflığı ile kanıtları ile birlikte görüyorsunuz.

referanslarımız
REFERANSLARIMIZ Mutlu Müşteriler
referanslar 1 referanslar 2 referanslar 3 referanslar 4

Seozon Ekibinin SEO'ya Bakış Açısı

SEO hizmeti verirken bu sürece sadece arama motoru optimizasyonu olarak bakmıyoruz. Aynı zamanda SEO, bir markanın bilinirliğini sağlayan, müşteri güveni sağlayan ve itibar yönetiminin büyük bir parçası olan bir alandır. Şirketinizi, markanızı ve sitenizi bir bütün olarak ele alıp dijital dünyada yer edinmesini sağlıyor ve firmanızı beraber büyütüyoruz. E-ticaret ürünlerinde anahtar kelime sıralaması, herhangi bir hizmetin sıralaması ve uluslararası bir SEO optimizasyonu gibi geniş yelpaze ile müşterilerinizi arttırmak ile kalmıyor, içerik pazarlaması gibi diğer reklam, UX ve pazarlama yöntemleri ile müşteri memnuniyet oranlarınızı da arttırıyoruz.

seozon.net ekibi
01
seo vektörü

Yerel SEO

02
e-ticaret seo

E-ticaret SEO

03
ux seo

UX SEO

04
uluslararası seo

Uluslararası SEO

05
seo lead optimizasyonu

SEO Lead Optimizasyonu

06
rakip ve sektör analizi

Rakip ve Sektör Analizi

“SEOZON ekibiyle çalışmaya başladığımızdan beri tüm sayfalarımız arama motorlarında ilk sıraya yükseldi ve organik trafiğimiz %1300 arttı. Bu denli dinamik ve işinde profesyonel bir ekiple çalıştığımız için çok mutluyuz.”

Serkan KIVANÇ / Founder of Odeaweb
Bizimle İletişime Geçin

Google ve diğer arama motorlarında en üst sıralarda yer almak ve profesyonel iş birlikleri için bizimle iletişime geçin.

SEO HİZMETLERİ
kalem
liste

Diğer SEO Hizmetlerimiz

site içi seo çalışması

01 Site İçi SEO Çalışması

Temel sağlam olmadan işe başlanmaz. Site içi SEO optimizasyonu ile sitenizi arama motorlarının istediği hale getirmeniz çok önemlidir. Site içi seo olmadan herhangi bir anahtar kelimede yükselme beklenemez. Şimdi bizimle İç SEO optimizasyonu na başlayarak sitenizi tam donanımlı hale getirebilirsiniz.

İnceleyin

02 SEO Eğitimi

Kendi işinizi kendiniz yapmak istiyorsanız ve profesyonel bir SEO uzmanı olmak istiyorsanız SEO eğitimimizi alabilirsiniz. 6 Yıllık tecrübemizle aklınızda hiçbir soru işareti bırakmayacak, Türkiye'nin en prestijli SEO eğitimlerinden birini vermekteyiz.

site dışı seo çalışması

03 Site Dışı SEO Çalışması

Sitenizin diğer web sitelerinde ve sosyal platformlarda adı yankılansın ister misiniz ? Site dışı SEO optimizasyonu sitenize çok yüksek bir fayda sağlamaktadır. Fakat burada bir püf nokta var, doğru bir optimizasyon olmalı ! Aksi takdirde uzman olmayan ellerde siteniz spam cezası alabilir. İşi uzmanına bırakın.

İnceleyin

Sıkça Sorulan Sorular

SEO

SEO hizmeti düzenli olarak mı alınmalı ? Yoksa tek seferlik mi ?

SEO, süreklilik ister. Google ve diğer arama motorlarının algoritmaları sürekli olarak değişmektedir. Yılda 200'den fazla algoritma değişikliği olmasından dolayı düzenli olarak her ay SEO hizmeti almanız yükselmiş olduğunuz sıralamanın sabit kalmasını sağlayacaktır.

Adwords Yada Sosyal Medya Reklamları mı Yoksa SEO'mu Tercih Edilmeli ?

Bu iki alanında seçimi hedeflerinize göre değişkenlik göstermektedir. Adwords, ilk sıranın üstünde çıkan reklamlardır. Bu reklamların tıklama oranları %3 iken, anahtar kelimede ilk (1.) sırada olan bir sitenin tıklanma oranı ise %72.39'dur. Arada devasa bir fark vardır. Adwords çalışmaları yapay gözükür ve marka itibarı sağlamaz. Fakat SEO ise marka itibarınızı yükseltir. Aynı zamanda SEO marka bilinirliğini oldukça yüksek derecede arttırmaktadır. Adwords ise bugün işe başladığınızda anında ödediğiniz ücretle doğru orantılı olarak size müşteri potansiyeli sunsa da, SEO süreci hemen işlemez, zaman içerisinde olan bir maratondur.

SEO hizmeti İçin Fiyat Neye Göre Belirleniyor ?

Bir SEO çalışmasının bedeli, belirtilen anahtar kelimelerdeki rakiplere göre ve anahtar kelimenin zorluğuna göre belirlenmektedir. Örneğin büyük, lider markaların bulunduğu zor bir anahtar kelime ile tamamen sektörel ve küçük rekabetin olduğu anahtar kelime için SEO çalışmasının fiyatları bir olmaz.

Hangi Sektörler İçin SEO Gereklidir ?

SEO, sadece bir ürünün satışı, bir hizmetin satışı olan sektörlerde değil aynı zamanda bir markanın tüm dünyaya yada sektörüyle alakalı müşterilerine, şirketlere markasını duyurması için en önemli alandır. Dolayısıyla dünya üzerindeki herhangi bir şirket veya oluşumun bu alanda kendini göstermesi gereklidir.

Analizlerimizde Kullandığımız Araçlar Sizler İçin
analiz araçları 1
analiz araçları 2
analiz araçları 3
analiz araçları 4
analiz araçları 5
analiz araçları 6